آیا به فکر ورود به بازار ارز رمزی هستید؟ متخصصین این صنعت برای شما پیشنهادهایی دارند

اگر شما به تازگی قصد ورود به عرصه سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده را دارید، باید ابتدا در این مورد تحقیقات گسترده ای انجام دهید. یک سرمایه گذار بالقوه که پیش از آغاز کار تحقیقات خود را آغاز کرده است، جایگاه بهتری دارد. این سرمایه گذاران با مجزا کردن تصورات و حقیقت می‌توانند تصمیم‌های معاملاتی هوشمندانه و بهتری اتخاذ کنند. در این مقاله تعدادی پیشنهاد به منظور ورود درست به این بازار را مطالعه خواهید کرد.

0 89

صنعت رمز ارزی امروزه یک صنعت پر از ریسک است، زیرا ارزش ترکیبی بازار برای اولین بار از سپتامبر گذشته 139 میلیارد دلار کاهش یافته است.

در هفته گذشته، بازار حدود 45 میلیارد دلار ارزش خود را از دست داده که یکی از بدترین هفته ها برای این بخش محسوب می شود. در زمان چاپ این مطلب، بیت کوین با ارزش 4،313 دلار داد و ستد می شود، که براساس CoinMarketCap نشان دهنده کاهش 23 درصدی در هفت روز گذشته است. پایین ترین ارزش آن 4،195 دلار بود که پایین ترین ارزش در سال محسوب می شود.

با این حال، گرچه در حال حاضر ارزش این ارز کاهش یافته است اما برخی همچنان خوشبین هستند. تام لی، بنیانگذار مشاورین جهانی فاندسترات (Fundstrat)، اخیرا گفته است که به پیش بینی 15،000 دلاری خود از قیمت تا پایان سال متعهد باقی می ماند، درحالی که جان مک فی سردسته بازار ارز رمزی برای آرام کردن مردم به توییتر روی آورده است و می گوید “بازارهای خرسی (نزولی) همانند زمستان هستند. همیشه بهار زیبایی به دنبال است.”

البته، گرچه قیمت ها پایین هستند، اما مردم هنوز به بازار علاقه نشان می دهند. افرادی که به دنبال راه هایی برای امکان سرمایه گذاری هستند، گزینه ها و مسیرهای بیشتری در دسترس قرار گرفته اند. ریتم رو به رشد بازار به این معناست که معاملات ارز رمزی برای ادامه یافتن به مطابقت با طرح های تجاری ادامه می دهند. اما برای سرمایه گذاران بالقوه که می خواهند به این بخش وارد شوند، چگونه باید مسیر رسیدن به یک مبادله ارز رمزی خاص را که آن ها را به هدف شان برساند، جهت یابی کنند؟

کیسی کولمن، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل موناکس (Monax)، یک درگاه باز برای اینکه کسب و کارهای کوچک بتوانند توافق نامه های قانونی خود را درباره بلاک چین ایجاد، ثابت کرده و اجرا کنند، معتقد است که اولین گام برای سرمایه داران بالقوه این است که تحقیقات خود را انجام دهند.

کولمن همچنین افزود، “به کاربران توصیه کردم به طور مرتب داده های خود را روی سایت های ذخیره آفلاین حفظ کنند. برای تمام تراکنش های آنلاین، استفاده از VPN (شبکه خصوصی مجازی) برای معامله را توصیه می کنم، زیرا این کار باعث می شود که این تراکنش ها تا حد امکان با امنیت بالا تکمیل شوند”.

گرچه صنعت ارز رمزی در سال گذشته، با ورود پول خرده فروشی به مهلکه، کمک به افزایش ارزش بیت کوین به قیمت سرسام آور 20،000 دلار، هیجان بسیاری به پا کرده است، تاجران بالقوه پیش از ورود به این عرصه باید اطلاعات خود را افزایش دهند.

برای کریگ مک گروگر، یکی از بنیان گذاران و مدیرعامل DSTOQ، یک بازار سهام دارای مجوز که معاملات همتا به همتای اوراق بهادار مانند طلا، سهام، اوراق قرضه، نفت و صاحبان سهام را مجاز می کند، این به معنای جستجو کردن در تبادلات ارز رمزی مرکزگرا و مرکزگریز است.

او همچنین ادامه می دهد که گرچه تبادلات مرکزگرا رایج تر هستند، در نهایت توسط بودجه سرمایه گذار و اطلاعات شخصی او کنترل می شوند. با این گفته ها شعار “کلیدها نباشند بیت کوین ها نیستند” که توسط پرفروش ترین نویسنده و پیشتاز ارز رمزی آندره آنتونوپولوس و بسیاری از افراد دیگر، گفته شده، به ذهن می‌رسد.

مک گروگر اضافه کرد، “تبادلات مرکزگریز شفافیت و کنترل تراکنش ها را افزایش می دهند. تبادلات مرکزگریز با کنار گذاشتن نیاز به واسطه سوم برای نگهداری از بودجه مصرف کننده، در برابر شکاف های امنیتی مقاوم تر هستند.”

به همین دلیل باعث می شود امنیت را بیشتر در نظر بگیریم. به طور کلی، شما می خواهید پول خود را در بازار مبادلاتی سرمایه گذاری کنید که نه تنها امن است، بلکه صحیح ترین روش های ممکن را برای کاربران فراهم می‌کند. فرایند شناسایی می تواند زمان بر باشد، اما به کمک روش های شناخت مشتری (KYC) و ضدپول شویی (AML)، سرمایه گذاران بالقوه در برابر نقشه های کلاهبرداری یا پول شویی از مبادلات محافظت می کنند.

نیکلاس گیلوت، یکی از مدیرعامل های الترا (Ultra)، یک درگاه بازی بلاک چین محور، می گوید، “زمانی که ایجاد حساب انجام شد، برنامه تایید هویت دو عاملی امنیت حساب را فعال کنید، زیرا بدون آن بسیار ضعیف خواهد بود. همچنین یادتان نرود که وب سایت را بوک مارک کنید و در گوگل آن را جستجو نکنید.”

او همچنین می گوید سرمایه گذاری که به فکر خرید مقدار زیادی ارز رمز است؛ باید یک کیف پول سخت افزاری مانند ترزور (Trezor) یا لجر (Ledger) را نیز داشته باشد.

یک سرمایه گذار بالقوه که پیش از آغاز کار تحقیقات خود را آغاز کرده است، جایگاه بهتری دارد. آن ها با مجزا کردن تصورات و حقیقت می توانند تصمیم های تجاری هوشمندانه و بهتر اتخاذ کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.