آپگرید‌‌‌های اتریوم با نام Constantinople‌‌ و St. Petersburg این هفته اجرایی می‌‌شوند

دو آپگرید بعدی اتریوم، Constantinople‌‌ و St. Petersburg نام دارند و آن طور که وبلاگ رسمی اتریوم می‌‌گوید اجرای آن‌‌ها برای همین هفته زمان‌‌بندی شده است.

0 99

به طور دقیق قرار است این آپدیت‌‌ها در بلوک 7,280,000 اتریوم اجرایی شوند. انتظار می‌‌رود این بلوک در روز 28 فوریه استخراج شود؛ البته با توجه به طبیعت غیرقابل پیش‌‌بینی استخراج، پیاده‌‌سازی این دو آپدیت ممکن است یکی دو روز زودتر یا دیرتر از زمان‌‌بندی اعلام شده صورت گیرد.

در وبلاگ رسمی اتریوم گفته شده که آپدیت اتریوم در اصل دو آپگرید جداگانه است و به همین خاطر دو نام مختلف دارد. این آپگریدها در زمان پیاده‌‌سازی با هم ترکیب شده و همزمان اجرا می‌‌شوند. پیش‌‌تر در ماه ژانویه به خاطر کشف ناگهانی یک ضعف امنیتی، اجرای آپدیت Constantinople‌‌ به تاخیر افتاده بود.

آپدیت Constantinople‌‌ پلتفرم اتریوم را به لحاظ مختلف کارآمدتر می‌‌سازد؛ از جمله تاخیری در آنچه «بمب دشواری» (difficulty bomb) خوانده می‌‌شود و همچنین کاهش پاداش بلوک.

بمب دشواری یکی از ویژگی‌‌هایی است که نمی‌‌گذارد پس از رفتن اتریوم به الگوریتم اجماع اثبات سهام، ماینرها به فعالیت‌‌ خود در زنجیره‌‌ ادامه دهند. با این وجود چون پیاده‌‌سازی PoS همچنان تاخیر دارد، توسعه‌‌دهندگان اتریوم مجبور شدهد‌‌اند بمب دشواری را به تاخیر اندازند تا «از مسدود شدن بلاکچین پیش از پیاده‌‌سازی اثبات سهام پیشگیری گردد».

به این ترتیب قرار است آپدیت Constantinople‌‌ بمب دشواری را که «عصر یخبندان» (ice age) نیز نامیده می‌‌شود، به مدت تقریبی 12 ماه به تاخیر اندازد. Constantinople‌‌ برای جبران فرآیند استخراج آسان‌‌تر، از ویژگی دیگری به نام «کاهش یک سومی» (thirdening) برخوردار است که پاداش هر استخراج کننده‌‌ی بلوک را از 3 اتریوم به 2 ETH کاهش می‌‌دهد.

افزون بر این، آپدیت Constantinople‌‌ تابع Create2 را وارد پلتفرم اتریوم می‌‌کند که ابتدا شایعه شده بود یک بردار حمله را وارد اتریوم می‌‌سازد. بنیان‌‌گذار اتریوم، ویتالیک بوترین چندی بعد این شایعه را رد کرد.

آپدیت دیگر شبکه یعنی St. Petersburg قرار است آپدیت پیشین شبکه‌‌های تست اتریوم به نام thereum Improvement Proposal 1283 را پاک کند.

در ماه ژانویه، دو صرافی رمز ارز امریکایی کوین‌‌بیس (Coinbase) و کراکن (Kraken) به عنوان آخرین مراکز، پشتیبانی از آپدیت اتریوم را تایید کردند. به این ترتیب این دو صرافی به جمع بایننس (Binance)، هوبی (Huobi) و OKEx پیوستند که پیش‌‌تر وعده‌‌ی مانیتور کردن این رویداد پیش از پیاده‌‌سازی را داده بودند. به گزارش کوین تلگراف، داده‌‌های اتراسکن (Etherscan) نشان می‌‌دهد تولید اتریوم از طریق استخراج به پایین‌‌ترین سطح خود تاکنون رسیده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.