آپلود نسخه اولیه شبکه آزمایشی بلاک چین‌‌ TON در GitHub

نسخه اولیه بلاک چین‌‌ TON هم‌‌اکنون در اختیار دسته‌‌ای محدود از توسعه‌‌دهندگان قرار گرفته است تا پس از انجام بررسی‌‌های مختلف به صورت رسمی به کاربران جهانی عرضه شود. تاکنون جزئیات زیادی در مورد این شبکه منتشر نشده است، اما توسعه‌‌دهندگان چندی پیش اعلام کردند که سرعت تراکنش‌‌ها در بلاک چین‌‌ تلگرام بسیار بالا است.

0 112

به نظر می‌‌رسد که یکی از کاربران، لایت کلاینتِ (light client) نسخه اولیه بلاک چین‌‌ شبکه باز تلگرام (Telegram Open Network) (TON) را در وب‌‌سایت GitHub بارگذاری کرده است.

بر اساس اطلاعاتی که از فایل readme موجود به دست آمده است، کلاینت مورد نظر – در صورت پیکربندی درست – به یکی از فول نودهای (Full Node) موجود در شبکه آزمایشی TON متصل خواهد شد و اطلاعاتی را به آن ارسال می‌‌کند. وجود شبکه آزمایشی مطابق با گزارش‌‌های به دست آمده در ماه آوریل است که تلگرام قصد دارد نسخه آزمایشی بلاک چین‌‌ TON را در اختیار تعداد محدودی از توسعه‌‌دهندگان جهانی شامل تیم‌‌های توسعه‌‌دهنده روسی قرار دهد.

این فایل همچنین به مواردی اشاره دارد که در دامنه test.ton.org در دسترس هستند. این دامنه اینترنتی با استفاده از گزینه‌‌های حفاظت از حریم خصوصی ثبت شده است، بنابراین هویت نام‌‌نویسان را نمی‌‌توان در آرشیو ICANN (شرکت اینترنتی برای نام‌‌ها و شماره‌‌های واگذار شده) پیدا کرد.

توسعه‌‌دهنده‌‌ای که مخزن مورد نظر را توسعه داده است با نام مستعار Kiku Reise شناخته می‌‌شود. بر اساس پروفایل GitHub، وی در خارج از کشور اوکراین سکونت دارد و پیش از این نیز در توسعه نسخه‌‌های موبایل و ویندوز نرم‌‌افزار پراکسی Shadowsocks دست داشته است.

لینک این وب‌‌سایت نیز در یکی از کانال‌‌های تلگرامی متعلق به TON پست شده است، اما اعتبار آن هنوز به صورت رسمی تایید نشده است. Kiku Reise در گفتگو با کوین‌‌تلگراف اذعان داشته است که این مطالب به احتمال زیاد به بیرون درز پیدا کرده‌‌اند و اینکه وی برای شرکت تلگرام کار نمی‌‌کند.

به گفته Reise، وی تنها نسخه‌‌ای پشتیبان از دامنه test.ton.org را در GitHub به وجود آورده است. با این وجود، وی اذعان داشت:

فکر می‌‌کنم این خبر به احتمال بسیار زیاد واقعی باشد. این کد را بررسی و در مورد آن اطمینان حاصل می‌‌کنیم.

این وب‌‌سایت همچنین دارای مقدمه‌‌ای در مورد زبان برنامه‌‌نویسی جدیدی است که برای ایجاد قراردادهای هوشمند در بلاک چین‌‌ TON به کار رفته است. اوایل هفته جاری، چندین خبر در مورد این زبان برنامه‌‌نویسی منتشر شدند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.