آمازون دو محصول مرتبط با بلاکچین را عرضه می‌کند

بر اساس گزارش کوین‌تلگراف که در تاریخ ۲۸ نوامبر منتشر شد، آمازون اعلامیه‌ای در مورد راه اندازی دو سرویس جدید خود، یعنی پایگاه داده‌ آمازون کوانتوم (QLDB) و Amazon Managed Blockchain منتشر کرد.

0 98

QLDB، یک پایگاه داده‌ دفتر کل است که برای ارائه‌ی تراکنش‌های شفاف، غیر قابل تغییر و قابل تایید از لحاظ رمزنگاری طراحی شده و توسط یک مقام مرکزی معتبر نظارت می‌شود. ظاهرا همه‌ی تغییرات در زنجیره ثبت شده‌اند، در حالیکه محصول جدید قادر به مقیاس خودکار می‌باشد و در مقایسه با محصولات موجود توانایی این را دارد که دو تا سه برابر بیشتر تراکنش اجرا کند.

طبق گزارشات،‌ اندی جیسی (Andy Jassy)، مدیر اجرایی وب سرویس آمازون (AWS)، گفته است که این محصول “واقعا مقیاس‌پذیر خواهد بود، شما می‌توانید مجموعه‌ای بسیار انعطاف پذیر و قوی از API‌ها [رابط‌های برنامه‌های کاربردی] داشته باشید تا هر تغییری که می‌خواهید در تنظیمات پایگاه داده‌ی دفتر کل ایجاد کنید.”در وب سایت محصول، آمازون توضیح گسترده‌ای از سرویس جدید ارائه می‌دهد:

با QLDB، سابقه‌ی تغییر داده‌های شما تغییرناپذیر است - نمی‌توان آن را تغییر داد یا حذف کرد - و با استفاده از رمزنگاری به راحتی می‌توانید تایید کنید که هیچگونه اصلاحات ناخواسته‌ای در داده‌های اپلیکیشن شما وجود نداشته باشد.

به غیر از QLDB، آمازون اعلامیه‌ای در مورد محصول بلاکچین AWS که می‌تواند با QLDB کار کند و این امکان را برای کاربران فراهم سازد که یک شبکه‌ی بلاکچین مقیاس پذیر را تنظیم و مدیریت کنند نیز منتشر کرد. طبق گزارشات، این محصول به طور خودکار بر اساس نیاز اپلیکیشن‌های خاص مقیاس گذاری می‌شود و در مدیریت گواهینامه‌ها، دعوت کاربران جدید به شبکه و ردیابی معیارهایی مانند حافظه و منابع ذخیره سازی و استفاده از رایانه به کار گرفته می‌شود.

آمازون در اوایل ماه جاری به دو پتنت (ثبت اختراع) مربوط به روش‌های حفاظت از یکپارچگی امضاهای دیجیتال و بهبود ذخیره سازی داده های توزیع شده دست یافت. اولین پتنت توضیحاتی کلی در مورد یک روش «وکالت امضا» برای «حفظ یکپارچگی امضاهای دیجیتال و ارتباطات رمزگذاری شده» ارائه می‌کند. دومین پتنت به ارائه‌ی «تکنیک رمزگذاری شبکه» برای ذخیره سازی داده‌های توزیع شده با استفاده از گروه‌های “برش‌های” (shardهای) جمع آوری شده که هر برش توزیع منطقی آیتم‌های اطلاعات ذخیره شده در یک شبکه‌ی مفروض را نشان می‌دهد، می‌پردازد.

همچنین در این ماه، کالیدو (Kaleido)، استارتاپ بلاکچین AWS و ConsenSys، یک پلتفرم فول استک را (یا همه کاره) که Kaleido Marketplace نامیده می‌شود، راه‌اندازی کرد. این پلتفرم‌ به شرکت‌ها کمک می کند راه حل‌های بلاکچین را اجرا کند. این پلتفرم ۸۰ درصد کد سفارشی مورد نیاز برای ساخت یک پروژه بلاکچین مفروض توسط ارائه‌ی آرایه‌ای از ابزارهای فول استک و پروتکل‌هایی را که “پلاگین اند پلی” هستند، حذف می‌کند و نیازها را از توسعه‌ back-end تا رابط کاربر اپلیکیشن front-end گسترش می‌دهد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.