آغاز به کار سامانه خوداظهاری دستگاه های استخراج رمز ارز

سامانه خود اظهاری دستگاه‌های استخراج رمزارز با پیگیری‌های کارگروه استخراج انجمن بلاکچین ایران، توسط وزارت صنعت و معدن و تجارت آغاز به کار کرد.

2 237

سامانه خوداظهاری دستگاه های استخراج رمزارز با پیگیری‌های کارگروه استخراج انجمن بلاکچین ایران، توسط وزارت صنعت و معدن و تجارت آغاز به کار کرد.

طبق مصوبه هیئت وزیران در تاریخ هشتم تیرماه ۱۳۹۹، به منظور شفاف‌سازی، ساماندهی و تسهیل فضای کسب و کار در حوزه استخراج رمزارزها در ایران و همچنین برطرف نمودن ابهامات فعالان این حوزه و حفاظت از منابع عمومی مانند برق و انرژی، تصمیم بر این شد که سامانه‌ای برای خوداظهاری دستگاه‌های ماینینگ ایجاد شود تا با اجرای طرح رجیستری و پرداخت حقوق گمرکی، از این پس این دستگاه‌ها بدون مشکل قانونی، به فعالیت خود ادامه دهند.

لازم به ذکر است که این سامانه، طبق برنامه ریزی وزارت صمت و با پیگیری‌های کارگروه استخراج انجمن بلاکچین ایران، نهایتاً امروز شروع به کار کرد. بنابراین فعالان حوزه ماینینگ اکنون می‌توانند با مراجعه به وبسایت stsm.ir نسبت به رجیستری و قانونی کردن دستگاه های استخراج خود اقدام کنند.

سپهر محمدی رئیس هیئت مدیره انجمن بلاک چین پیشتر در گفتگو با ایبِنا با اشاره به طرح خوداظهاری دستگاه‌های استخراج رمز ارز گفته بود:

طبق مصوبه هیات دولت، دستگاه‌هایی که تا قبل از تاریخ خرداد ۹۸ وارد کشور شده، قاچاق محسوب می‌شود و دارای ابهام است که نیاز است تا با پرداخت حقوق گمرکی مورد نظر دولت از سوی صاحبان دستگاه‌ها دارای شناسه شوند و فعالیت آنها قانونی و بدون مشکل باشد؛ بر همین اساس نیز در انجمن بلاکچین ایران پیگیری‌هایی برای انجام طرح خود اظهاری صورت گرفت که امیدواریم هم اکنون با تصویب در کمیسیون اقتصادی هیئت دولت با موافت ریاست جمهوری اجرایی شود تا وضعیت دستگاه‌ها تعیین تکلیف شود. در صورت موافقت ریاست محترم جمهور، انجمن بلاکچین ایران فراخوانی را منتشر خواهد کرد تا فعالان حوزه استخراج ارزهای رمزنگاری شده نسبت به فعالسازی ماینرها اقدام کنند؛ این طرح همچون طرح رجیستری تلفن همراه است و می‌توانند از دستگاه‌ها در مراکز قانونی استخراج رمز ارز استفاده کنند.

سپهر محمدی رئیس هیئت مدیره انجمن بلاک چین

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
  1. امیرعلی

    سلام.. واقعا از پیگیری های شما تشکر میکنم و خسته نباشید.. میخواستم بپرسم تکلیف دستگاههایی که قبل از کرونا از چین وارد دبی شده و موفق به اوردنش به ایران نشدیم چیه؟ ممنون میشم راهتمایی کنین