آسیب‌پذیری زی‌کش تایید شد

براساس پست رسمی زی‌کش در وبلاگ این رمز ارز، یک آسیب‌پذیری که می‌توانست به حمله‌کننده اجازه دهد تا به صورت نامحدودی سکه سرقت کند، توسط شرکت کشف و افشا شده است.

0 86

آریل گابیزون (Ariel Gabizon) مهندس شرکت Zerocoin Electric Coin (استارت‌آپی که متمرکز بر حریم خصوصی زی‌کش است) گزارش کشف این آسیب‌پذیری را در کنفرانس خبری خود در مارس ۲۰۱۸ داده است. گابیزون در همان روز با سین بو (Sean Bowe) رمزنگار شرکت زی‌کش تماس گرفته است.

اصلاح این آسیب‌پذیری برای جلوگیری از بروز مشکلات به صورت مخفیانه در ۲۸ اکتبر ۲۰۱۸ انجام شده است. این باگ در آن نوع از رمزنگاری بوده که ویژگی ناشناسی در تراکنش‌های زی‌کش را برای کاربران فراهم می‌کند.

بلاکچین Horizen (نام قبلی ZenCash) و Komodo نیز از آسیب‌پذیری مشابهی رنج می‌بردند. تیم زی‌کش در همین رابطه گزارش داده است: در اواسط ماه نوامبر، از طریق ایمیل رمزنگاری شده‌ای “تاثیرات امنیتی و لزوم رفع این مسئله را به تیم امنیتی Horizen و توسعه‌دهندگان Komodo اعلام کردیم. به نظر می‌رسد که Horizen و Komodo اقدامات مناسبی برای برطرف کردن این آسیب‌پذیری انجام دادند.

در ماه مارس سال گذشته، ادوارد اسنودن (Edward Snowden) خبرنگار آمریکایی با ارائه گزارشی از وضعیت حریم خصوصی بیت‌کوین ابراز نگرانی کرد، در عین حال زی‌کش را به عنوان آلت‌کوین مناسبی به دلیل ویژگی‌هایی مانند ناشناسی جایگزینی مناسبی دانست.

همچنین در فوریه ۲۰۱۸، پایان‌نامه گری‌اسکال (Grayscale) پیش‌بینی کرد که ارزش زی‌کش تا پایان سال ۲۰۲۵ می‌تواند به ۶۲ هزار دلار برسد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.