آزمایش کراس-بلاکچین برای مبادلات اتمی یک طرفه شبکه لایتنینگ بیت کوین‌‌- ERC-20

یک آزمایشگاه تحقیق و توسعه در استارتاپ کریپتو TenX، با استفاده از شبکه لایتنینگ (Network Lightning)، استفاده از پروتکل قابلیت همکاری کراس-بلاکچین (بین بلاکچینی) برای انتقال توکن‌‌های ERC20 برای بیت کوین‌‌ (BTC) را آزمایش کرده است. این خبر امروز، ۱۲ دسامبر، در ارجاع به دموی تاریخ ۷ دسامبر، در بلاگ CoBlox آزمایشگاه تحقیق و توسعه گزارش داده شد.

0 88

همانطور که در پست وبلاگ ذکر شده است، چالش فنی، معامله توکن‌‌های ERC-20 بود – که بر روی پلتفرم اتریوم (ETH) اجرا می‌‌شود، اما در حقیقت “بومی” نیست، زیرا آن‌ها برای انتقال مالکیت از قرارداد هوشمند پیروی می‌‌کنند – و این کار برای کوچکترین واحد قابل تراکنش بیت کوین‌‌ که به عنوان ساتوشی “Satoshi” شناخته می‌‌شود، با استفاده از پروتکل مقیاس پذیری لایه-دوم LN انجام می‌‌شود.

شبکه لایتنینگ، یک راه‌‌حل لایه-دوم برای مسئله مقیاس پذیری بیت کوین‌‌ است که از قراردادهای تایم‌‌لاک هش‌‌شده ((Timelock Contracts (HTLCs) برای بازکردن کانال‌‌های پرداخت بین کاربرانی استفاده می‌‌کند که اکثر تراکنش‌‌های خارج از زنجیره را حفظ می‌‌کنند، و از بلاکچین پایه (Underlying Blockchain) تنها برای ضبط نتایج شبکه استفاده می‌‌کنند.

بر اساس پست امروز، به دلیل اینکه اتریوم قبلی CoBlox، یعنی HTLC، دارایی‌‌های بومی را شامل می‌‌شد، بسیار ساده‌‌تر بود. CoBlox برای یافتن یک راه حل برای یک پرونده ERC20، رویکرد خود را مشخص کرده است و اعلام کرده است که توسعه دهندگان تصمیم گرفتند “راه‌‌اندازی HTLC را به دو تراکنش “توسعه قرارداد” و “تماس انتقال ERC20” تقسیم کنند”، اما آن‌ها نمی‌‌توانند این دو مرحله را ترکیب کنند.

در ادامه این پست آمده است که:

“عملکرد انتقال ERC20 برای احراز هویت از پیام‌‌رسان (msg.sender) استفاده می‌‌کند. با این حال، برقراری انتقال از یک گسترش قرارداد، پیام‌‌رسان را به آدرس قراردادی که هنوز گسترش نیافته و هیچ توکنی ندارد، قرار می‌‌دهد!”

در ادامه این پست آمده است که استفاده از “شبکه لایتنینگ برای مبادله اتمی (Atomic Swap) نیز مشکلات خود را دارد” و برای این مساله باید در نظر داشت که این راه‌‌حل بر استفاده از کاربران در ایجاد صورتحساب‌‌ها و پرداخت آن‌ها بدون “دانش در مورد HTLC های پایه” وابسته است. با این حال:

“مبادله اتمی نمی‌‌تواند همواره از طریق این نوع صورتحساب‌‌ها و پرداخت‌‌ها ابراز شود. در LND، که ما برای PoC خود از آن استفاده کردیم، دریافت یک پرداخت به یک صورتحساب نیاز دارد که به دانش این راز نیاز دارد. در نتیجه، ما تنها قادر به انجام ERC20 به لایتنینگ بودیم و نتوانستیم بازگشت آن را انجام دهیم. صورتحساب مورد استفاده در مبادله در پایین آمده است.”

CoBlox معتقد است که هنوز “به دنبال راهی” برای حل مسئله جهت‌‌گیری محدود است و بنابراین برای توکن‌‌های ERC20 نتیجه اثبات مفهوم (PoC) خود را به عنوان بخشی از انتشار متن-باز شبکه COMIT شامل نکرده است.

در تابستان جاری، یک مطالعه انجام شده توسط خروجی هفتگی کریپتو Diar پیشنهاد کرد که شبکه لایتنینگ ممکن است بر خلاف انتظار، در مسیریابی پرداخت موثر واقع نشود، به ویژه هنگامی که مقادیر بیشتری مطرح می‌‌شود. این گزارش توسط تیم توسعه LN “یک تحقیق و نوشته ضعیف” نام گرفت، و جزئیات کامل انتقادات آن‌ها در یک متن تحلیلی در کوین‌‌تلگراف (Cointelegraph) آمده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.