آزمایش هارد فورک اتریوم به تاخیر افتاد

به‌‌روزرسانی سیستم اتریوم در شبکه‌‌ی آزمایشی راپستن (Ropsten) به تاخیر افتاده است. طبق توضیحات رهبر تیم بنیاد اتریوم، دلیل اصلی این تاخیر، صرف زمان بیشتر برای مشتریان (افراد و کسب‌‌وکارهایی که نودها یا سرورهای کامپیوتری حامی شبکه اتریوم را اجرا می‌کنند) است تا ایرادات شناسایی شده در یکی از اولین به‌‌روزرسانی‌‌های Constantinople را رفع کنند.

0 93

توسعه‌‌دهندگان اصلی اتریوم اعلام کردند که در اجرای Constantinople، یعنی همان به‌‌روزرسانی سیستم اتریوم در شبکه‌‌ی آزمایشی راپستن (Ropsten) در روز پنج‌‌شنبه تاخیری به وجود آمده است.

همانطور که در توییت پیتر زیلاگی (Peter Szilagyi)، رهبر تیم بنیاد اتریوم، توضیح داده شده است، دلیل اصلی این تاخیر، صرف زمان بیشتر برای مشتریان (افراد و کسب‌‌ و کارهایی که نودها یا سرورهای کامپیوتری حامی شبکه اتریوم را مدیریت می‌کنند) است تا آسیب‌‌پذیری‌‌ شناسایی شده در یکی از اولین به‌‌روزرسانی‌‌های Constantinople را رفع کنند.

همچنین این تاخیر، به کاربران راپستن که دیگر پروژه‌‌های اتریوم را آزمایش می‌‌کنند، فضایی می‌‌دهد که برای تقسیم احتمالی شبکه که می‌‌تواند در نتیجه‌‌ی اجرای Constantinople اتفاق بیافتد آماده شوند.

به‌‌روزرسانی‌‌های تشکیل‌‌دهنده‌‌ی Constantinople، از جمله تغییرات در صدور پاداش بلوک، اجرای کد، ذخیره‌‌سازی داده و موارد دیگر، به چیزی به اسم “هارد فورک” نیاز دارند. نودهای فعال در راپستن نیاز به اجرای همزمان چنین تغییراتی دارند، وگرنه باید ریسک تقسیم شبکه به دو بلاک‌‌ چین جداگانه را بپذیرند.

لفتریس کاراپتساس (Lefteris Karapetsas) توسعه‌‌دهنده‌‌ی شبکه‌‌ی Raiden، در انجمن عمومی به توسعه‌‌دهندگان اتریوم گفت که امکان تقسیم شبکه حتی برای یک دوره‌‌ی موقت در رابستن، آزمایش را برای پروژه تقریبا غیرممکن می‌‌‌‌سازد. زمان آن هم تقریبا نزدیک زمان انتشار نسخه اصلی است و پاسخی به فراخوان عمومی برای اطلاع رسانی درباره تاخیر پیش آمده است.

برای پرهیز از بروز پیچیدگی در نسخه آزمایشی (testnet) اتریوم، توسعه‌‌دهنده اصلی اتریوم، آلکسی آکونوف (Alexey Akhunov) پیشنهاد داد که نسخه آزمایشی موقتی دیگری را به طور جداگانه روی راپستن اجرا کنند و مشکلات موجود در  کد آن را، پیش از اجرای آزمایشی برای کاربران شبکه راپستن، حل کنند.

تاریخ جدید انتشار Constantinople بر راپستن ۱۴ اکتبر تعیین شده است و همانطور که توسعه‌‌دهندگان اصلی و کاربران توافق کرده‌‌اند، برآورد شده است که ۴.۲۳ میلیون را بلوک کند.

و همانطور که زیلاگی هشدار داد، هر گونه تاخیر بیشتر باعث ایجاد فصل پرمشغله‌‌تری برای توسعه‌‌دهندگان اصلی اتریوم در چهارمین کنفرانس سالانه اتریوم که در ۳۰ اکتبر در پراگ می‌‌شود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.