آدرس BTC من چیست؟

یک آدرس بیت‌کوینی متشکل از یک زنجیره ی ۲۶ تا ۳۵ تایی از حروف (کوچک و بزرگ) و اعدادی به صورت تصادفی است که آدرس عمومی هم نامیده می‌شود. این آدرس شناسه کیف پول بیت‌کوینی محسوب شده و برای دریافت بیت‌کوین باید آن را در اختیار شخص فرستنده قرار داد.

0 4,019
  • BTC چیست؟
  • چطور می‌توانم یک آدرس BTC داشته باشم؟
  • آدرس BTC من چیست؟

آدرس BTC بیت‌کوین زنجیره‌ای از ۲۶ تا ۳۵ حرف و عدد است که شناسه‌ی کیف پول بیت‌کوین است. آدرس‌های بیت‌کوین یا با ۳ a یا a 1 شروع می‌شوند و به بزرگی و کوچکی حروف حساس هستند.

وقتی می‌خواهید پولی دریافت کنید باید این اطلاعات را به فرد پرداخت‌کننده دهید. آدرس BTC شما آدرس کیف پول یا آدرس عمومی نام دارد.

آدرس BTC من چیست؟
آدرس BTC من چیست؟

این آدرس عمومی است چون برخلاف کلیدهای شخصیتان که کنترل کیف پولتان را دارد، افشا شدنش مشکلی ایجاد نمی‌کند.

اکثر کیف پول‌ها سریعا به شما آدرس بیت‌کوینتان را خواهند داد. می‌توانید آن را به راحتی با زدن گزینه‌های “RECEIVE” یا “RECEIVE BTC” دریافت کنید. در بعضی کیف پول‌ها هم آن را در قسمت تنظیمات حساب کاربری قرارداده‌اند.

چطور یک آدرس BTC دریافت کنم

راه‌های زیادی برای گرفتن آدرس BTC وجود دارد. سه روش محبوب و رایج را در زیر برایتان آورده‌ام:

  • ایجاد حساب در یک صرافی آنلاین
  • استفاده از یک کیف پول آنلاین
  • استفاده از کیف پول آفلاین (پیشنهاد داده می‌شود)

صرافی‌ها

اکثر صرافی‌ها در هنگام ایجاد حساب کاربری به شما آدرس بیت‌کوین می‌دهند. برای دسترسی به آدرس کیف پولتان نیازی به تبادل ارز ندارید.

استفاده از این آدرس در صرافی اگرچه آسان است اما برای استفاده‌ی بلند مدت توصیه نمی‌شود. صرافی‌ها دارایی‌های شما را در معرض خطراتی همچون هک یا بدافزارها قرار می‌دهند.

کیف پول‌های آنلاین

کیف پول‌های آنلاین زیادی وجود دارد که می‌توانید برای داشتن آدرس بیت‌کوین از آن استفاده کنید. Exodus و Jaxx دو گزینه‌ی خوب هستند که هم بیت‌کوین هم سایر سکه‌ها را پشتیبانی می‌کنند. Coinbase هم اگرچه به عنوان یک صرافی آنلاین شناخته می‌شود اما کیف پول هم هست.

مجددا یادآوری می‌کنم که استفاده از این بسترها خطرات خود را دارد چون آنلاین هستند.

کیف پول‌های آفلاین

کیف‌ پول‌های آفلاین پیشنهاد ما برای ذخیره‌ی بیت‌کوین هستند. می‌توانید از کیف پول‌هایی مانند Trezor یا Ledger به منظور ساخت کیف پول برای دارایی‌هایتان استفاده کنید. به دلیل اینکه این کیف‌ها آفلاین هستند، ریسک هک شدن آن‌ها بسیار کم است.

کیف پول‌های سخت‌افزاری گران هستند اما امنیت آ‌ن‌ها و پشتیبانی از چند سکه نقطه قوت آن‌هاست.

کیف پول‌های کاغذی هم رایگان هستند. برای ساخت این کیف پول به سایت‌هایی مانند bitaddress.org سر بزنید و کیف پولی که ایجاد می‌کند را پرینت بگیرید. این کیف پول شامل کلیدهای شخصی و آدرس BTC شماست.

آدرس BTC من چیست؟
آدرس BTC من چیست؟

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.