آخرین نسخه آزمایشی اتریوم 2.0 دوشنبه عرضه خواهد شد

آخرین نسخه آزمایشی اتریوم 2.0 که آلتونا نام دارد روز دوشنبه 29 ژوئن عرضه خواهد شد.

0 63

بنا به تصمیم جمعی توسعه دهندگان اتریوم 2.0 ، ارائه آخرین نسخه آزمایشی این شبکه به روز دوشنبه موکول شد تا همه مهندسین برای بلاک جنسیس آماده باشند. آخرین نسخه آزمایشی اتریوم 2.0 که آلتونا نام دارد روز دوشنبه 29 ژوئن عرضه خواهد شد. طبق اخبار  منتشر شده از جلسه تیم توسعه دهندگان این شبکه در 25 ژوئن، این نسخه آزمایشی کاملا آماده ارائه بوده و دلیل این تاخیر، کسب اطمینان از آمادگی همه توسعه دهندگان می­باشد.

آفری شوئدن (Afri Schoedon) ، توسعه دهنده ای که عرضه تمام نسخه های آزمایشی قبلی را هماهنگ کرده بود ، اظهار داشت که حداقل موجودی مورد نیاز برای عرضه اولیه آلتونا فراهم شد است.

شوئدن در ادامه گفت:

بی نظمی هایی که در برخی از سپرده ها وجود داشت شرایطی را ایجاد کرد که موجب شد برای راه اندازی بلاک جنسیس از نظر فنی با مشکل مواجه شویم.

بنابراین توسعه دهندگان موافقت کردند تا عرضه بلاک جنسیس را به آخر هفته موکول کنند؛ چرا که در طول هفته در صورت بروز هر گونه مشکل احتمالی مهندسین و توسعه دهندگان کمتری در دسترس هستند.

نزدیک شدن به عرضه نهایی

شبکه آزمایشی آلتونا اولین شبکه ایست که از به روز رسانی 0.12 اتریوم 2.0 استفاه می­کند. توسعه دهندگان قصد دارند تا از همین مسئله برای تولید اولین نسخه آزمایشی طولانی مدت و عمومی اتریوم 2.0 استفاده کنند.

توسعه دهندگان اتریوم همچنان آلتونا را شبکه‌ای توسعه محور (devnet) می­دانند که قرار است اساسی‌ترین باگ ها را بر طرف کند. اکثریت شبکه‌های قبلی ایرادات اساسی از جمله مشکلات هماهنگ‌سازی (synchronizing) داشتند که گاها حتی به ایجاد فورک در شبکه منجر می­شد.

اما توسعه دهندگان امیدوارند که این بروز رسانی جدید به اندازه کافی با ثبات بوده و آماده عرضه آزمایشی به صورت عمومی و همگانی باشد. نمونه های همین نسخه های آزمایشی عمومی در اتریوم 1.0، گوئرلی (Goerli) و رینکبی (Rinkeby) نام داشتند.

هنوز خبری از عرضه شبکه اصلی فاز صفر، که استیکینگ یا سپرده گذاری را به شبکه اتریوم اضافه می­کند در دسترس نیست؛ اما شبکه آزمایشی آلتونا به احتمال زیاد گام بزرگی در جهت دستیابی به این هدف خواهد بود.

منبع :cointelegraph.com

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.